EvoBus ČR,s.r.o.,závod Holýšov
Obec Lom u Tachova
Obec Chotěšov
Obec Blatnice
Obec Cebiv
Obec Benešovice
Obec Heřmanova Huť
Obec Horní Kozolupy
Obec Tlučná
Obec Kostelec
Obec Hošťka
Obec Úherce
Město Stříbro
Obec Záchlumí
Obec Staré Sedliště
Město Kladruby
Obec Lisov
STOLFIG,s.r.o. Chotěšov
Obec Otěšice
Město Dobřany
Město Nýřany
Město Černošín
Město Přimda
Obec Kočov
Obec Lochousice
Obec Česká Kubice
Obec Brod nad Tichou
Obec Ctiboř
Obec Broumov
Obec Halže
Obec Chodský Újezd
Obec Rozvadov
Obec Třemešné
Obec Sytno
Obec Zbůch
Obec Líně
Obec Velký Malahov
Obec Horní Kamenice
Obec Vejprnice
Město Staňkov
Obec Staré Sedlo
Město Tachov
Obec Merklín
Město Holýšov
Obec Vranov
Obec Kotovice
Obec Líšiná
Město Stod
Obec Ves Touškov

Co dělat když...

nahoru

... je dítě nemocné

 • Změřte dítěti tělesnou teplotu a pro případnou konzultaci s lékařem či zdravotním personálem mějte připraven přehled i o jeho dalších potížích – zvrací / nezvrací, pije / nepije, zda pravidelně močí, jakou má stolici, případně další.
 • Pokud si nevíte rady a zdravotní potíže dítěte neodeznívají, kontaktujte oddělení pediatrie Stodské nemocnice na telefonu 377 193 595. Lze volat 24 hodin denně.
 • S přítomným lékařem nebo zdravotní sestrou zkonzultujte potíže a aktuální zdravotní stav dítěte. Poradíme, co dělat, případně doporučíme, abyste s dítětem přijeli na oddělení.
 • V naléhavých život ohrožujících případech lze volat vůz záchranné služby na čísle 155. V případě potřeby běžného pediatrického vyšetření je možno domluvit odvoz sanitním vozem za úhradu.
 • Příjmová pediatrická ambulance má zajištěn provoz 24 hodin denně. Buď funguje v běžném režimu nebo v době od 15:30 do 7:00 jako lékařská služba první pomoci (LSPP), bez návštěvní služby. Nachází se v 1. patře budovy nemocnice. V době LSPP je vstup možný bočním vchodem dle orientačního plánu, v noci od 19 hodin hlavním vchodem přes gynekologické oddělení.
nahoru

... se blíží porod

 • Pokud se dostaví příznaky porodu (těhotné maminky jsou o nich poučeny z poradny) je nejlepším řešením co nejdříve přijet na gynekologicko–porodnické oddělení naší nemocnice.
 • Pokud nemáte v daný čas možnost vlastní dopravy, je možné volat vůz záchranné služby na čísle 155.
 • V 1. patře Stodské nemocnice jsme k dispozici 24 hodin denně.
 • Po příjmu na oddělení provedeme vyšetření rodičky a CTG záznam (srdeční akce plodu a děložních kontrakcí). Na jeho základě je pak buď rodička převezena na porodní sál, nebo se vrací domů.
 • Jsou možné i telefonické konzultace na čísle 377 193 625, ale téměř vždy preferujeme a doporučujeme osobní návštěvu na oddělení a vyšetření rodičky.
 • Do Stodské nemocnice můžete přijet k porodu či při jeho příznacích bez předešlé registrace.
 • Není nutné se stresovat ani tím, že při náhlých příznacích porodu nemáte připraveny doporučené věci do porodnice (viz zde). V tomto případě vám naše nemocnice zapůjčí své.
nahoru

... se stal úraz

Jste–li přítomni úrazu, zranění, jiné zdravotní indispozici, pokuste se nejprve sami vyhodnotit, jaká je míra zdravotních potíží. Pokud zraněný komunikuje a je schopen převozu ve voze, který je k dispozici, dopravte jej buď:

 • přímo na chirurgickou ambulanci naší nemocnice (nachází se v přízemí budovy, jsme k dispozici 24 hodin denně). Mimo ošetření úrazů zajišťujeme i bezodkladné vyšetření neúrazových stavů.
 • na příjmovou ambulanci interního oddělení (pokud se nejená přímo o úraz ale vnitřní zdravotní komplikaci zejména bolest břicha a pod.), která slouží pro řešení akutních zdravotních problémů od pondělí do pátku vždy od 6:00 do 14:30. Nachází se v přízemí budovy nemocnice.
 • na Lékařskou službu první pomoci – LSPP, která se nachází v malé budově vlevo od nemocnice (při pohledu z ulice na nemocnici, Hradecká 783). LSPP je k dispozici denně od 16 do 7 hodin a o víkendech a svátcích nepřetržitě.

Neumíte-li rychle posoudit míru úrazu, poranění, zdravotní indispozice nebo je zraněný v bezvědomí a nekomunikuje, volejte záchrannou službu na čísle 155. Operátorovi zdravotní záchranné služby (ZZS) popište stav zraněného, zkonzultuje s ním veškeré další postupy a sdělte přesnou adresu nebo popis místa, kde se zraněný nachází. Vyčkejte na místě do příjezdu vozu záchranné služby. Není–li již na místě lékař, řiďte se pokyny operátora záchranné služby z linky 155. Zachovejte klid a chladné uvažování.


    Co dělat když...


Stodská nemocnice a.s.
Hradecká 600, 333 00 Stod
IČ: 263 61 086, DIČ: CZ26361086

Stodská nemocnice a.s. © 2019
Webdesign Estetica online s.r.o.