EvoBus ČR,s.r.o.,závod Holýšov
Obec Lom u Tachova
Obec Chotěšov
Obec Blatnice
Obec Cebiv
Obec Benešovice
Obec Heřmanova Huť
Obec Horní Kozolupy
Obec Tlučná
Obec Kostelec
Obec Hošťka
Obec Úherce
Město Stříbro
Obec Záchlumí
Obec Staré Sedliště
Město Kladruby
Obec Lisov
STOLFIG,s.r.o. Chotěšov
Obec Otěšice
Město Dobřany
Město Nýřany
Město Černošín
Město Přimda
Obec Kočov
Obec Lochousice
Obec Česká Kubice
Obec Brod nad Tichou
Obec Ctiboř
Obec Broumov
Obec Halže
Obec Chodský Újezd
Obec Rozvadov
Obec Třemešné
Obec Sytno
Obec Zbůch
Obec Líně
Obec Velký Malahov
Obec Horní Kamenice
Obec Vejprnice
Město Staňkov
Obec Staré Sedlo
Město Tachov
Obec Merklín
Město Holýšov
Obec Vranov
Obec Kotovice
Obec Líšiná
Město Stod
Obec Ves Touškov

Stodská nemocnice, a. s. - součást Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje

Stodská nemocnice, a.s. poskytuje lékařskou péči v nejdůležitějších medicínských oborech lidem ze spádových oblastí někdejších okresů Plzeň-jih, Plzeň-sever, Domažlice a po uzavření nemocnice v Plané i významné části okresu Tachov. Služby nemocnice ale mohou využívat i obyvatelé z jiných regionů nejen Plzeňského kraje.

Nemocnice disponuje pěti samostatnými lůžkovými odděleními. Vedle chirurgického, gynekologicko-porodnického,  dětského a interního je to i oddělení s následnou péčí. Na těchto odděleních má nemocnice k dispozici celkem 185 lůžek + 10 sociálních.

Lůžkovou část doplňují tři oddělení komplementární péče (ARO, radiodiagnostické oddělení a oddělené klinické biochemie), dále oddělení rehabilitace a lékárna. Nemocnice nabízí řadu ambulancí a pro celý svůj region zajišťuje též Lékařskou službu první pomoci pro děti a dorost.

Svým významem nemocnice přesahuje původní statut okresní nemocnice. Vykazuje stabilní nárůst objemu poskytované péče. Provozuje také vlastní dopravní službu, která funguje velmi efektivně a s kladným hospodářským výsledkem.  Nemocnice disponuje moderními chirurgickými sály i dalšími pracovišti. V prostorách nemocnice lze zejména v místech pro návštěvy využít bezplatného WiFi připojení k internetu.

Na všech svých pracovištích zaměstnává nemocnice zhruba 275 lidí. Lékařů je z toho přibližně 40, dále dva lékárníci a cca 140 lidí tvoří střední zdravotní personál. Jedná se zejména o zdravotní sestry a dále o laborantky. Nemocnice dále zaměstnává zhruba 50 osob v kategorii nižšího zdravotnického personálu (sanitáři, pečovatelky). Ostatní zaměstnanci tvoří technický personál nemocnice (správa budovy, kuchyně apod.) nebo administrativní správu či management.

Další lékaři a sestry a též nezdravotnický personál pracují například v soukromých ordinacích nebo ve firmách, které nemocnici poskytují vlastní služby či zboží. Nemocnice tak patří mezi nejvýznamnější poskytovatele práce v regionu.

Od prosince 2014 je nemocnice akreditována dle národních akreditačních standardů SAK (Spojená akreditační komise, o.p.s.)

Zřizovatelem Stodské nemocnice a jejím jediným akcionářem je Plzeňský kraj. Ten dále vlastní nemocnice akutní lékařské péče v Klatovech, Domažlicích a Rokycanech a nemocnice následné péče v Plané a Horažďovicích a zároveň zřizuje společnost Nemocnice Plzeňského kraje, a.s., která strategický řídí rozvoj jmenovaných zdravotnických zařízení.

Fotogalerie


    O nemocnici > Současnost


Stodská nemocnice a.s.
Hradecká 600, 333 00 Stod
IČ: 263 61 086, DIČ: CZ26361086

Stodská nemocnice a.s. © 2019
Webdesign Estetica online s.r.o.