EvoBus ČR,s.r.o.,závod Holýšov
Obec Lom u Tachova
Obec Chotěšov
Obec Blatnice
Obec Cebiv
Obec Benešovice
Obec Heřmanova Huť
Obec Horní Kozolupy
Obec Tlučná
Obec Kostelec
Obec Hošťka
Obec Úherce
Město Stříbro
Obec Záchlumí
Obec Staré Sedliště
Město Kladruby
Obec Lisov
STOLFIG,s.r.o. Chotěšov
Obec Otěšice
Město Dobřany
Město Nýřany
Město Černošín
Město Přimda
Obec Kočov
Obec Lochousice
Obec Česká Kubice
Obec Brod nad Tichou
Obec Ctiboř
Obec Broumov
Obec Halže
Obec Chodský Újezd
Obec Rozvadov
Obec Třemešné
Obec Sytno
Obec Zbůch
Obec Líně
Obec Velký Malahov
Obec Horní Kamenice
Obec Vejprnice
Město Staňkov
Obec Staré Sedlo
Město Tachov
Obec Merklín
Město Holýšov
Obec Vranov
Obec Kotovice
Obec Líšiná
Město Stod
Obec Ves Touškov

Prevence a preventivní programy

Stodská nemocnice se připojuje k různým preventivním a edukačním programům, které mají personálu, pacientům i široké veřejnosti pomoci předcházet vzniku či šíření různých onemocnění, nákaz či úrazů. Prosím nebuďte ke zdraví svému i Vašich blízkých lhostejní a předcházejte zdravotním komplikacím.

Antibiotický týden

Lékárna Stodské nemocnice se připojuje k informační kampani Antibiotický týden. Během ní lékárníci informují klienty nad rámec klasického poradenství, k čemu jsou antibiotika vhodná a kdy naopak mohou škodit a o riziku nesprávného užívání. Spousta lidí totiž antibiotika užívá nesprávně a ohrožuje tím nejen sebe.

Hygiena rukou

Mytím a dezinfekcí rukou se předchází šíření řady nákaz a patří mezi základní preventivní činnosti každého zdravotníka. Měla by být samozřejmostí i pro pacienty, jejich návštěvy a další hosty nemocnice.

Dekubity

Dekubity neboli proleženiny ohrožují pacienty dlouhodobě upoutané na lůžku a vznik proleženin dál zhoršuje jejich zdravotní stav. Dekubitům lze předcházet dodržováním souboru pravidel.

Světový den ledvin

Vždy v druhé polovině března je vyhlášen Světový den ledvin, který upozorňuje na rizika spojená s onemocnění ledvin. Stodská nemocnice se k SDL připojuje aktivně a provádí bezplatná vyšetření. 

Odmítněte kouření

Kouření je příčinou různých typů onemocnění a zpomaluje i léčbu zdravotních potíží, které s kouřením přímo nesouvisí. Stodská nemocnice proto vyzývá pacienty, návštěvníky i zaměstnance, aby nekouřili a tuto výzvu šířili i ve svém okolí. 

Bezpečná nemocnice

Stodská nemocnice se v roce 2015 a 2016 zúčastnila celostátní soutěže pro lůžková zdravotnická zařízení – Bezpečná nemocnice. Cílem soutěže je zajistit bezpečné prostředí pro pacienty a personál v českých nemocnicích. Oba projekty SN skončily v druhé desítce. 


    Pro veřejnost > Prevence a preventivní programy


Stodská nemocnice a.s.
Hradecká 600, 333 00 Stod
IČ: 263 61 086, DIČ: CZ26361086

Stodská nemocnice a.s. © 2019
Webdesign Estetica online s.r.o.